Dnes sme si pre vás pripravili radu opatrení alebo “vychytávok”, ktoré vám pomôžu vypestovať ten najkrajší vianočný kaktus.

Riaďte sa týmito skvelými radami a uvidíte, že bude pýchou vášho bytu.

Nie sú vôbec komplikované a výsledok stojí skutočne za to!

Aby vás vianočný kaktus skutočne prospieval a krásne kvitol, sa treba držať základných pravidiel ohľadom jeho pestovania:

  • Vyberte vhodné miesto na pestovanie: určite sa nehodí umiestniť vianočný kaktus na priame slnko, to by ho mohlo zahubiť. Vyhýbajte sa teda parapetom orientovaným na južnú stranu. Dokonale sa bude rastline dariť napríklad v miestach orientovaných na sever. Ideálna teplota prostredia, v ktorej rastlinu pestujete je okolo 15 stupňov Celzia.
  • Zvoľte substrát pre kaktusy: vianočný kaktus je potreba sadiť do pôdy, ktorá obsahuje aj piesok. V záhradníctve zakúpite špeciálne substráty na kaktusy, ktoré sú pre túto rastlinu ideálnou voľbou. Obdobie presádzania vianočného kaktusu je vhodné koncom februára, keď odkvitne.
  • Myslite na pravidelnú zálievku a prístup ku vzduchu: vianočný kaktus je dobré zalievať každý deň. Tiež sa odporúča ho v letných mesiacoch premiestniť na balkón, alebo terasu, pretože potrebuje aj dostatok čerstvého vzduchu, aby dobre rástol.
  • Vianočný kaktus občas aj kropte: až objavíte prvé krásne kvety pri vianočného kaktusu, môžete ho pomocou rozprašovača aj kropiť. Kvety by ste ale nemali namočiť príliš.
  • Vianočný kaktus hnojte len vo vegetačnom období. Vhodné je pridávať hnojivo na jar, a to v rozmedzí mesiacov apríl až máj. Frekvencia hnojenia by mala byť tak raz do mesiaca. Vyhnite sa rozhodne hnojivám s prídavkom vápnika. Ten totiž vianočný kaktus môže zahubiť. Všeobecne sa ale vianočnému kaktusu bude dariť aj bez akýchkoľvek zásahov. Je to kvetina pomerne odolná.

Tento článok si určite uložte a možno aj vďaka nemu budete mať ten najkrajší vianočný kaktus!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: ostrnum.com/posle-togo-kak-sdelala-eto-moj-dekabrist-nachal-pyshno-tsvesti-delyus-sekretom/