Plastové láhve na minerálky a různé limonády se rozmohly jako nic jiného. Plných jsou desítky regálů v obchodech a prázdné se vrší v kontejnerech či v horším případě na různých místech a skládkách v přírodě, kterou znečišťují. Ve skutečnosti existuje ale spousta možností, jak tyto obaly zrecyklovat a teď nemáme na mysli jejich umístění do žlutých kontejnerů. I my sami je doma můžeme nejrůznějším způsobem využít tak, že nám ještě dobře poslouží. Přinášíme vám několik tipů, které jsme posbírali po celém internetu, jak vám prázdné polyetylentereftalátové láhve mohou zjednodušit život.

Domácí zahradní postřikovač

Profesionální rozstřikovače vody na zahradu bývají docela drahá legrace. Místo nich ale dobře poslouží i staré PET lahve, které vám udělají stejnou službu. Stačí k ústí lahve připojit zahradní hadici a do části lahve, která neleží na zemi, udělejte ostrým hřebíkem či nožem několik otvorů. Když pak zapnete vodu, začne se rozstřikovat otvory do okolí a bude tak krásně zavlažovat váš trávník. Ujistěte se jen, že neděláte díry i do spodní části láhve. To by vedlo jen k nadměrnému rozmáčení půdy a vaše zahrada by z toho neměla žádný užitek.

Oddělovač žloutků a bílků

Pokud rádi pečete, určitě čas od času čelíte potřebě oddělit vaječné bílky od jejich žlutého středu. Existují na to různě dobré triky a jeden z nich zahrnuje také použití prázdné plastové láhve. Stačí rozklepnout vajíčko do hlubšího talířku, prázdnou láhev lehce stiskněte, položte hrdlo nad žloutek a stisk opět povolte. Podtlakem se žloutek nasaje do láhve a můžete ho přemístit jinam. Šikovné, že!

Pasti na vosy

Všudypřítomné vosy dokážou zkazit nejeden letní zahradní mejdan nebo venkovní posezení. Pokud byste se potřebovali těchto černožlutých potvůrek zbavit, můžete si vyrobit jednoduchý lapač z plastové láhve naplněné limonádou. Stačí láhev v polovině rozříznout, naplnit limonádou a horní část položit otevřeným ústím lahve dolů do dolní poloviny. Vosy se nechají přilákat limonádou, ale ven už nevylétnou.

Obrázky: Video still