Pokud se u vás v zahradě usídlí hlemýždě, přesněji plzáků, budete mít co dělat, abyste je zbavili. Vyhovují jim vlhká místa, kde najdou bezpečný úkryt a v zahradě prakticky nemají přirozeného nepřítele, takže si mohou vesele hodovat na vašich rostlinách.

Máme pro vás však 7 ověřených způsobů, jak se těchto žravých potvor zbavit

1. Pivní pasti

Kupte si nejlevnější pivo a nalijte ho do plastových sklenic. Zahrabte je do země tak, aby byly téměř pod úrovní země. Tímto způsobem se plzáků budou moci rychleji dostat ke svému oblíbenému nápoji. Cítí pivo již z dálky 10 metrů a nedokážou mu odolat.

Vlezou do sklenic a už se jim nepodaří dostat se ven.

2. Vaječné skořápky

Rozdrobené vaječné skořápky na vašich záhonech zabrání plzáků dostat se k rostlinám, protože jsou pro ně ostré a nedokáží je překonat. Skořápky zároveň dodají vašim rostlinám vápník, takže zabijete hned 2 mouchy jednou ranou.

3. Brusný papír

Položte kousky brusného papíru kolem rostlin, na kterých si chodí plzáků pochutnávat. Drsný povrch papíru jim škodí a více se k rostlinám nedostanou.

4. Citrusové pasti

Citrusové slupky nevyhazujte a raději je využijte v boji proti slimákům. Vůně citrusů je pro ně velmi lákavá a proto pokud slupky položíte do zahrady, pohrnou se k nim šneci z celého okolí. Pak je stačí jen posbírat a zneškodnit.

5. Sůl

Posypte solí půdu kolem rostlin. Vysušuje pokožku plzáků, čehož následkem zahynou. Dávejte však pozor na to, abyste neposypali listy rostlin, protože sůl škodí i rostlinám.

6. Kávové usazeniny

Stejně jako sůl, i kávové usazeniny plzáků škodí, avšak s tím rozdílem, že káva je navíc vynikajícím hnojivem pro všechny plodiny.

7. Pomohou slepice i kachny

Pokud chováte drůbež, vypusťte slepice nebo kachny občas do své zahrady, plzáků budou pro ně delikatesou a vy se zbavíte tohoto nepříjemného škůdce bez námahy.

Nenechávejte je však bez dozoru, protože když sezobnou plzáků, pustili by se do sklizně.

Přejeme vám hodně štěstí při hubení plzáků!