Bílé boty jsou pro váš šatník na léto velmi důležitým ne-li nezbytným doplňkem. Každý z nás by měl mít v šatníku alespoň minimálně jeden pár bílých bot. Bílé boty jsou totiž velmi moderní, stylové a dají se kombinovat naprosto s jakýmkoliv druhem oblečení. Pokud jste milovníkem bílých bot, je tento článek přesně pro vás. Určitě totiž znáte situaci, když se vám bílé boty zašpiní nebo už jsou staré a zašedlé. My tu pro vás ovšem máme několik typů, jak krásnou bílou barvu vašich bot obnovit.

Jak na bílé boty

Je ovšem zřejmé, že když už si pár bílých pot pořídíte, musíte počítat s tím, že je budete muset udržovat a dost často mýt. Bílé boty jsou totiž velmi náchylné na nečistoty a další různé druhy zašpinění. Proto jejich udržování v čistotě musíte věnovat zvýšenou pozornost. A teď již několik užitečných typů na udržení bílých bot stále bílých.

  • Co byste rozhodně neměli dělat
  • Jak se zbavit skvrn

Bílé boty nikdy neperte v pračce! Praním v pračce totiž můžou lehce ztratit svou svěží bílou barvu a může se tím také i poškodit jejich materiál. Proto, když už je potřebujete umýt, vynaložte na to raději více času a práce a umyjte je ručně. Zaručeně to bude stát za to. Boty takto totiž poškodíte o mnohem méně, a tak vám i déle vydrží. Když už byste je do pračky vhodili, třeba byste neměli čas nebo prostředky na to, je umýt ručně, rozhodně je neperte s barevnými věcmi. Tyto věci by totiž mohly pustit svou barvu a vaše bílé boty by se tak mohly obarvit, a tím by se navrácení jejich bílé barvy ještě prodloužilo.

Několik typů

Skvrnu můžete lehce odstranit nanesením jednoho nebo dvou nátěrů bílého laku na nehty. Vždy mějte k dispozici pero na odstraňování skvrn. Je to velmi užitečné. Použitím zubního kartáčku si můžete usnadnit čištění ucpaných částí například jazyku. Nebo můžete skvrnu omýt pouze vlhkým hadříkem, popřípadě využít nějaké mýdlo.