Burina dokáže vytvoriť vrásky asi každému človeku, ktorý á záhradu a stará sa o ňu.

Dnes si predstavíme perfektné spôsoby, ktoré tento problém vyriešia.

Jednoducho a prírodnou metódou!

Takto budeme postupovať:

  • Kypriaci prášok: je pomocníkom nielen pri pečení, ale aj pri odstraňovaní buriny. Stačí ho práškom do pečiva posypať a nechať pôsobiť.
  • Soľ: v dvoch dieloch vody rozpustíte jeden diel soli a vzniknutým roztokom burinu kropíte. Po pár dňoch budete mať po starostiach.
  • Čistý alkohol: účinný roztok vyrobíte aj z dvoch mililitrov čistého alkoholu, dvoch pohárov vody a trochy tekutého mydla. Tekutinu prelejte do rozprašovača a kropte miesta na záhrade, ktoré sú zasiahnuté  burinou

Aromatická zmes: na likvidáciu buriny dobre zapôsobí aj zmes z jednej šálky soli, troch litrov octu, trochy tekutého mydla a citrusového esenciálneho oleja. Pomocou rozprašovača roztok aplikujte na burinu a nechajte pôsobiť.

Ďaľšie metódy:

  • Na burinu môžete použiť aj kukuričný škrob. Postačí ho poprášiť a nechať účinkovať. Vhodné je škrob sypať aj do miest, kde ste burinu už odstránili, aby nedochádzalo k jej ďalšiemu rastu.
  • A ak máte doma staré noviny, tiež je možné ich použiť na burinu. Rozprestrite ich na inkriminované miesta v troch až štyroch vrstvách a zasypte mulčom. Tým, že obťažujúce rastliny zatienite pred slnečnými lúčmi, docielite ich uhynutie.
  • Burinu tiež zlikviduje vriaca voda, alebo ju môžete klasicky odstrániť manuálne pomocou rýle a motyky. Je potrebné hju likvidovať aj s koreňmi. A aká je najlepšia prevencia? Rastu buriny najjednoduchším spôsobom predídete tak, že si necháte na záhradu položiť svoj vlastný trávnik..

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: Zen.yandex