Dnes sme si pre vás pripravili recept na výborné sušienky, ktoré sa však pripravujú trošku už dnes netradičným spôsobom.

Chutia však na jednotku, takže sme ich nemohli len tak odignorovať.

Ku kávičke alebo čaju, sa hodia perfektne.

Uvidíte, že si ich zamilujete!

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 200 gramov zmäknutého masla
 • 2 vajíčka
 • 1 lyžicu cukru krupica
 • 1 lyžica majonézy
 • 600 gramov hladkej múky
 • gram vanilínu
 • lyžičku kypriaceho prášku
 • štipku soli

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Vo väcšej mise si najprv premiešajte do peny vajcia s krupicovým cukrom. Následne do zmesi primiešajte aj rozpustené a vychladnuté maslo, vanilkový cukor, majonézu a vypracujte homogénnu hmotu. Na záver vsypte aj polovicu hladkej múky, kypriaci prášok stále miešajte. Zvyšnú múku pridávajte do cesta postupne. Cesto potom preložte na dosku a riadne ho vypracujte, aby bolo hladké a vláčne. Neskôr ho vráťte do misy, prikryte utierkou a dajte vychladiť na pol hodiny do chladničky.
 2. Než sa cesto v chladničke vychladí, pripravte si mlynček na mäso, ktorý dobre pripevnite ku kuchynskej linke, alebo stolu. Stuhnuté cesto vyberte z chladničky a kus si utrhnite. Vtlačte hmotu do mlynčeka a použite klasickým spôsobom. Keď z otvorov vylezú rezančeky s dĺžkou asi štyri až päť centimetrov, cesto odrežte. Záleží však na tom, ako chcete veľké sušienky.
 3. Môžu byť samozrejme aj menšie, alebo väčšie. Týmto spôsobom pripravte niekoľko kusov sušienok, než spotrebujete celé cesto. Sušienky potom vyskladajte na plech vystlaný papierom na pečenie a nechajte chvíľu odstáť, aby mali izbovú teplotu.
 4. Pripravené sušienky potom vložte do rúry a pečte pol hodiny pri 180 stupňoch Celzia. Keď budú sušienky upečené, posypte ich práškovým cukrom.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: www.zinoti.lt/receptai/sausainiai-per-mesmale-tradicinis-visu-pamirstas-receptas