Chceli by ste aj Vy mať takú domácu a krásnu súkromnú vinicu? Môžete. Jednoznačne. Keď sa chce, všetko ide. A preto vám dnes ukážeme báječne jednoduchý, ale dokonale účinný spôsob, ako takéto domáce hrozno pestovať v kvetináči.

Na nič nečakajte a pripravte si všetko potrebné.

Vďaka nášmu detailnému návodu sa vám nemôže stať, aby sa vínu nedarilo.

Takto budeme postupovať:

  1. Najskôr sa musíte starostlivo rozhodnúť, aké víno chcete pripravovať. Existuje mnoho rôznych odrôd. Musíte si pripraviť veľký a priestranný kvetináč. Napríklad keramický. Musí mať naozaj najmenej 6-8 litrov. Keď sa úroda rozrastie, budete potrebovať kvetináč dokonca 40 litrový. Aby rastlina nielen rástla, ale tiež hlavne rodila, musíte ju umiestniť na juh, alebo juhozápad.
  2. Zmiešajte tretinu zeminy, tretinu humusu a rovnaké množstvo piesku.
  3. Pridajte pohár komplexného minerálneho hnojivá alebo dreveného popola.
  4. Tipujte od začiatku marca do apríla. 2 – 3 dni pred výsadbou zrežte korene sadeníc na dĺžku 10-12 cm a vložte do vody
  5. Ponorte rezky do zeme a zakryte ich plastovým igelitom. Odstráňte ho, keď sa na stromčekoch objavia prvé sadenice. Plody sa tak rýchlejšie prispôsobia prostrediu.
  6. Keď výhonok dosiahne výšku 15 cm, “preložte” hrozno do kvetináča s horným priemerom 16 až 18 cm, a to opatrne, aby nedochádzalo k poškodeniu mladých koreňov.
  7. V júni premiestnite do nádoby s priemerom do 35 cm. Už počas prvého roku uvidíte výsledky.
  8. Bez umelého hnojenia je domáce hrozno odsúdené ku skaze – jednoducho nemá dostatok živín. Keď je fosfor nedostatočný, vínna réva sa sfarbí na žlto a splesnivie. S nedostatkom draslíka sa rast výhonkov spomaľuje. A ak rastlina chýba železo, ochorie chlorózou a stráca svoj zelený pigment.

Perfektné!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň

zdroj: retete-usoare.info