Recept Vánoční cukroví - Linecké sněhové věnečky

Vánoce jsou brzy tady a vůně klasických pečených koláčků nesmí chybět. Připravte si klasické linecké pečivo se sněhovým krémem. Mňamka!

SUROVINY

SUROVINY NA 60 PORCÍ:

300 g hladká mouka speciál

100 g moučkový cukr

200 g Palmarín

1 bal. prášek do pečiva

1 ks vejce

1 bal. vanilkový cukr

trochu strouhaná citronová kůra

Bílková PĚNA:

4 ks bílek

360 g krystalový cukr jemný

DO STŘEDU:

250 g rybízový džem

trochu vody

trochu rumové aromy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto: mouku, moučkový cukr a prášek do pečiva smícháme, přidáme vejce, palmarín a citrónovou kůru a vypracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do potravinářské fólie a odložíme na 30 minut do chladu. Rozválíme ho na tloušťku 3mm, vykrajujeme kolečka a pečeme ve vyhřáté troubě. Necháme vychladnout.
  2. Bílková pěna: 240 g krystalového cukru dáme do katrólika, zalijeme vodou, tolik aby byl cukr zalitý, asi 100-120 ml. Když začne vřít, snížíme teplotu na minimum a vaříme dokud se cukr nerozpustí, bez míchání. 4 bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, zašleháme po lžících 120 g krystalový cukr a po troše přidáváme uvařený sirup. Celkem šleháme 3-5 minut dobře nahusto. Cukr, který zůstal nerozpuštěný v kastrůlku nepřidáváme, aby neucpal cukrářsky sáček.
  3. Upečené kolečka si rozložíme po plechu a pomocí cukrářského sáčku bílkovou pěnu ozdobně nastříkáme na kolečka. Sušíme v troubě při 50 stupních, asi 45 minut.
  4. Rybízový džem smícháme s vodou, zahřejeme, přidáme rumové aroma a po vychladnutí naneseme cukrářským sáčkem do středu každého věnečku. /Stačí i samotný džem/ Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé pekařky – Blažena Sadovská