Jistě jste někdy procházeli kolem nějakého domu, který vás něčím uchvátil a zaujal. Mohla to být omítka, tvar, velikost, počet aut nebo třeba nádherný balkon obrostlý květinami. Tohoto úkazu si všimnou většinou ženy, nicméně nádherně obrostlá okna a balkony většinou zaujmou každého, resp. každý si jich všimne. Pokud jste si v takových chvílích povzdychli a řekli si škoda, že to nemáte i vy, pak dnes nastal zlom. Možná se dnes dozvíte, jak takové krásné květinové úrody docílit a inspiruje vás to k činu. Možná se pak dostanete do nějaké soutěže, která obrostlá okna hodnotí, a třeba se i umístíte.

Vypěstujte si je sami

Jaro a léto jsou obdobím, kdy všechno kvete a rostlinkám a květinkám se daří. Vše kolem nás je zaplaveno krásnými přírodními barvami. Mnoho lidí tomu pomáhá svými vypěstovanými rostlinkami a květinami, které umisťují na svá okna, zahrady nebo balkony, aby ostatní mohli závidět. Pokud jste i vy těmi, kdo závidí, pak si zkuste podobnou nádheru vypěstovat také. Skvělým příkladem může být takové Rakousko, kde potkáte obrostlé království na každém kroku.

Bohatství z balkonu

Podobné rostlinky můžete zakoupit v krásném a zralém stavu už přímo v květinářství, nicméně větší radost budete mít, když si je vypěstujete sami. Z toho důvodu je dobré vědět, jak o ni pečovat, aby vám krásně rostla. Pořiďte si mladé rostlinky a dejte do balkonové krabice, ale ne příliš k sobě, aby měly všechny dostatek živin.

Pravidelně zalévejte

Do spodní části krabice nebo bedýnky udělejte drenážní otvory, aby mohla odcházet přebytečná voda. V opačném případě by rostlinka mohla začít hnít, což by byla škoda. Při výběru dejte na radu květináře či odborníka. Tyto krásné pelargonie pak pravidelně zalévejte, aby vám neumřely. Je dobré vědět, že jsou velmi citlivé na vítr a během horka potřebují zalévat alespoň dvakrát denně. Více informací zjistíte jistě v zahradnictví nebo květinářství.