Čištění WC je jednou z nejvíce nepříjemných prací, které musíme dělat i přesto, že je nemáme rádi. Je to však čas od času nutné.

Ale co kdybychom vám prozradili, že existuje jednodušší způsob, jak se to dá udělat než s tradičními chemickými čisticími prostředky?

Udržení svěží a čisté toalety je velmi důležité pro zdraví celé rodiny. S trikem, který vám dnes ukážeme, tento domácí úkol hravě zvládnete.

Místo toho, abyste utráceli kopu peněz za drahé čisticí prostředky obsahující mnohé agresivní chemikálie, můžete si vyrobit domácí čistící tablety do vašeho WC.

Jejich hlavní výhodou je, že neutralizují všechny pachy, odstraní bakterie a zanechají vaše WC nejen čisté, ale i voňavé.

Domácí čisticí tablety do WC

Pro výrobu domácích čisticích tablet na toaletu budete potřebovat následující ingredience:

  • 60 ml citrónové šťávy
  • 160 g jedlé sody
  • 1/2 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3% z lékárny)
  • 15-20 kapek vonného oleje

Postup přípravy:

1) V malé misce smíchejte jedlou sodu s citrónovou šťávou (při míchání to může jemně pěnit). V jiné misce smíchejte ocet a peroxid vodíku a tuto směs přidejte k sodě a šťávě.

2) Následně přidejte vonný olej dle vlastního výběru pro osvěžující vůni.

3) Lžící odeberte část hmoty a vyformujte z ní několik tablet ve tvaru koule, které umístíte na papír, aby uschly. Bude to trvat nejméně 4 hodiny, ale nebojte se je nechat schnout i přes noc.

4) Až uschnou, uložte je do vzduchotěsné skleněné nádoby v blízkosti vašeho WC.

5) Pokaždé, když budete potřebovat vyčistit vaši záchodovou mísu, hoďte do ní jednu tabletu. Dělejte tak 2 až 3 krát týdně.

Nyní už klidně můžete zapomenout na nepříjemné chemické čisticí prostředky a upřednostnit raději tyto vlastní přírodní čistící tablety, které zanechají vaše WC voňavé a čisté.

Můžete si do nich namíchat různé vonné oleje a tak získat stále novou vůni. Nevyčistí jen vodní kámen, ale také zničí všechny bakterie i ty patogenní, které se obvykle v toaletě často vyskytují.