Povahu konkrétního člověka lze poznat mnoha různými způsoby. Pokud jste s dotyčným v neustálém kontaktu, je mnohem jednodušší definovat jeho charakter. U lidí, které vidíte poprvé se povaha odhaduje velice těžko. K odkrývání povahových rysů se používají i speciální osobnostní testy. My pro vás nyní máme jeden velice zajímavý. Týká se stylu úchopu hrnku. Možná se o sobě, známých, či příbuzných dozvíte něco, co jste zdaleka netušili.

Jednotlivé styly úchopů hrnku a definice osobnosti

Vezměte si hrnek s oblíbenou kávou, nebo čajem do ruky a prověřte, či objevte své skryté vlastnosti:

  • Úchop číslo 1: pokud se svého šálku chopíte nejčastěji tak, že máte zdvižený malíček, pravděpodobně jste sebevědomá osobnost, která ví, co od života chce. Vaše přehnaná cílevědomost vám ale životní cestičky může značně komplikovat. Stresové situace považujete jako výzvu v životě a rozhodně se jich neobáváte. Cítit se budete nejspíš dobře v manažerských a vedoucích pozicích. Rádi se totiž chopíte iniciativy. Obecně jste také velmi pracovití a houževnatí, proto si vás nadřízený bude považovat. S oblibou vás vyhledávají i přátelé.
  • Úchop číslo 2: pijete ze svého hrnku tak, že jej obklopují obě vaše dlaně? Pak máte velké a laskavé srdce. Jste ochotní druhým pomoci a vyslyšet je. Umíte dobře poradit, proto se na vás přátelé s důvěrou obrací. Občas myslíte více na druhé než na sebe, což může způsobovat v životě dost komplikací. Nemáte tak čas řešit své vlastní záležitosti a odsouváte je na druhou kolej. Oplýváte také nezměrnou pečlivostí a empatií. Jste pro svou rodinu a známé pokladem.
  • Úchop číslo 3: držíte hrnek pouze za ucho? Potom budete asi pragmatickou a poklidnou bytostí. Potřebujete svůj život plánovat a máte tendence vše analyzovat. Náhody nemáte v lásce. Jste vždy skvěle připraveni na nenadálé situace. Pohybujete se často jen v racionálním světě a emocím nedáváte příliš šance. To může časem způsobit řadu psychických obtíží, kumulaci stresu a zdravotní problémy. Důležité pro vás je naučit se projevovat i své city. Život totiž nelze neustále analyzovat a plánovat.
  • Úchop číslo 4: pokud držíte hrnek za jeho dno, jste velmi pečovatelští a často se o své blízké nadměrně obáváte. Máte schopnost vytvořit teplo rodinného krbu. O vše se vždy důsledně postaráte. Ve vaší domácnosti nic nikdy nedojde. Myslíte na všechny a na všechno. Dokážete často předvídat nepříznivé situace. Občas by vám však prospěla větší spontánnost a uvolněnost. Vnímejte i to krásné v životě a nefixujte se úpěnlivě na domov a své blízké.

Úchop hrnku číslo 5 a 6

Pakliže svůj hrnek držíte jednou rukou za ucho a druhou máte opřenou o jeho povrch, potřebujete cítit, že jste rodinou milovaní. Ke štěstí vám stačí málo, a to ti nejbližší a přátelé. Absolutní prioritou je pro vás rodina. S lidmi nikdy nenavazujete povrchní vztahy. Obecně jste důvěryhodní a v jádru dobří lidé. Ti jedinci, kteří zdvihají hrnek za stranu hrnku jednou rukou jsou velice tvůrčí. Oplývají neotřelými nápady a někdy mohou být okolím nepochopeni pro svůj nezvyklý přístup k životu. Praktičnosti sice nemají na rozdávání, avšak dokážou se plně soustředit na důležité věci, které zdárně dotahují do konce. Ty triviální je nezajímají.