Casa Milà (nebo La Pedrera) od Antoniho Gaudí je jednou z nejnavštěvovanějších budov na světě, známou svým surrealistickým a nekonvenčním designem. Tato budova je tak jedinečná, že byla přidána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Mnoho náročné práce

Ale není to jen design, který změnil tento dům na architektonické dílo. Samotná stavba je tak mimořádná, že mnoho z nás dodnes přemýšlí, kdo by byl schopen něco takového postavit. Seznamte se s Laurou Jane Clarkovou, talentovanou architektkou, která obrátila podzemní veřejnou toaletu na dům svých snů.

My jsme naprosto ohromeni tímto výjimečně ambiciózním a kreativním projektem, a tak se nemůžeme dočkat, až se o něj s Vámi podělíme!

Jak to vše začalo…

Laura Clark je anglická architektka, která se specializuje na obytné úpravy, rozšířování a stavění nových budov. Laura také navrhuje vlastní nábytek a interiérové ​​předměty ve spolupráci s dalšími umělci a designéry. Získala několik ocenění, které oslavují její kreativní a inovativní přístup k designu a architektuře.

Nápad přišel v roce 2005

Laura poprvé spatřila opuštěné toalety v roce 2005, kdy se přestěhovala do Londýna. „Vždycky jsem milovala myšlenku mikroregenerace,“ vysvětlila. „Jde o znovuobjevení míst se zajímavou historií, která byla opuštěna a zapomenuta,“ řekla The Telegraph. Když Laura řekla svým přátelům a rodině, že plánuje využít veřejné toalety a přeměnit je na byt s jednou ložnicí, jejich reakce se pohybovaly od smíchu až po hrůzu a kritiku, ale Laura o sobě nikdy nezačala pochybovat.

Daleko od domu snů…

Toalety byly postaveny v roce 1929 a naposledy byly rekonstruovány v 80. letech. Není divu, že muselo být provedeno tolik předběžných prací, jako je demolice a čištění, aby se toto opuštěné místo obrátilo na slušné staveniště.

Strašidelné místo

Místo se na začátku zdálo strašidelné a bylo naplněno špínou. Spolu se staviteli a dělníky Laura zahájila svou dlouhou cestu k vytvoření útulného domu svých snů.

„Nakonec jsem byla plně zaměstnaná, protože to byla tak hrozná a tvrdá práce, že jsem se snažil udržet ostatní lidi v práci,“ řekla Laura.

Konečně po několika měsících tvrdé práce a vynaložených 65 000 dolarů byl projekt dokončen a to, co bylo dříve známé jako opuštěná veřejná toaleta, se změnilo ve stylový byt s 1 ložnicí, plný světla a barev.

Projekt je kompletní!

Perlou tohoto architektonického mistrovského díla je ložnice červené a zlaté barvy s postelí s baldachýnem a plnohodnotným zrcadlem. Je těžké uvažovat o nepředstavitelné minulosti staveniště, když vidíte tuhle krásu!

V interiéru nechybí vůbec nic

Kromě této okouzlující ložnice má tento moderní dům vše, co potřebuje – obývací pokoj s knihovnou, která se táhnou po celém bytu, kuchyň s veškerým potřebným vybavením a dokonce i malou zahradou.

Tato fascinující koupelna se zlatým zdobením je dalším příkladem toho, jak tupý a strašidelný prostor může získat druhý život v rukou talentovaného a vynalézavého umělce!

Kdo věděl, že místo, které bylo používáno jako veřejná toaleta, se může stát útulným domovem! Je to Laury odhodlání, optimismus a vytrvalost, která způsobila, že se stala tato neuvěřitelná transformace.

Bydlet se dá kdekoliv

Laura Clarková je dobrým příkladem pro lidi, kteří mají ambiciózní plány. Dokonce i když se Váš cíl jeví jako nedosažitelný a Vaše myšlenky nejsou podporovány ostatními, nevzdávejte se svých plánů. Pokračujte ve sledování svého cíle, pracujte tvrdě a nakonec získáte odměnu, kterou si zasloužíte!

Co si myslíte o tomto ambiciózním projektu? Bydleli byste v tomto domě s ohledem na jeho neobvyklou minulost? Sdílejte své myšlenky a názory v komentářích níže!