Pokud jste nedávno přemýšleli o čištění matrace, zvážíte-li to, je to dobrý nápad! Když to spočítáte, pravděpodobně trávíte každou noc šest až sedm hodin ve Vaší posteli. Během této doby se do ní dostávají mrtvé kožní buňky, pot a mastnota z Vašeho těla. To je důvod, proč Carolyn Forte, ředitelka Úklidové laboratoře Good Housekeeping Institute, doporučuje každých několik měsíců tuto radu, aby Vaše ložnice byla čistá a ideální ke spánku.

1. Odstraňte prach

Nejjednodušší způsob, jak řešit prach je vyměnit na vysavači hlavici na čalounění a tu použít po celém povrchu matrace, včetně stran. Chystáte-li se po zimě na jarní úklid, pak je to ideální příležitost i pro čištění matrace. Co více, tyto tipy a triky můžete použít k čištění jakýchkoli čalouněných materiálů.

Jak na to?

Pevně ​​zatlačte hlavici vysavače na matraci a vysajte všechen prach, který se ukrývá pod povrchem tkaniny. Poté použijte štěrbinový nástroj, abyste se důkladně dostali do jednotlivých prošívání, podél okrajů a tam, kde máte umístěný polštář. Máte-li parní stroj na oděvy, je to také ideální nástroj, kterým můžete čistit matrace. Dříve, než využijete samotný vysavač, použijte tedy parní nástroj, kterým jednoduše odstraníte prachové roztoče skrývající se v blízkosti povrchu.

2. Vyčistěte staré skvrny

Pokud s Vámi spí v posteli mazlíčci, je čištění matrace o to důležitější. Berete-li si do postele i lehké občerstvení, je pravděpodobné, že Vaše matrace utrpí i nějaké skvrny. Nejjednodušší způsob, jak je odstranit, je použití čistícího prostředku určeného přímo na čalouněné materiály. „Ty nejen odstraňují skvrny, ale také obsahují enzymy na potírání pachů,“ upozorňuje Carolyn. Vyhněte se nadměrnému namáčení matrace a důkladně ji nechte uschnout, než postel znovu ustelete.

3. Zabijte všechny pachy

Pro jakékoliv zřetelné vůně použijte na matraci speciální dezinfekční prostředek ve spreji. Je bezpečné je používat na tkaniny a zabíjí veškeré bakterie, které způsobují pachy.

K osvěžení matrace od jejích pachů také skvěle slouží samotná soda bikarbona, která se většinou nalezne v každé domácnosti. Tou stačí matraci lehce posypat, počkat 15 minut a následně důkladně vysát.

Nyní, když víte, že matrace je čistá, ujistěte se, že stejně tak i polštáře a peřina!