Recept Langoše z jogurtového těsta

Není nad smažené langoše. Tatarská omáčka, kečup, česnek, strouhaný sýr a super jídlo je na světě. Těsto se připravuje z jogurtu, je vláčné a nadýchané. Mňam!

SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 kg hladké mouky

1/2 l mléka

5 dkg droždí (kostka)

1 bal. prášek do pečiva

2 lžičky soli

300 g bílý jogurt valašský

olej na smažení

Na ozdobení:

česnek

tatarka

kečup

strouhaný sýr

POSTUP PŘÍPRAVY

Do velké mísy nasypeme mouku, prášek do pečiva, sůl a promícháme.

V druhé nádobě rozmícháme teplé mléko s jogurtem a rozdrobeným droždím. Mléko s jogurtem a droždím – kvásek vylijeme do mísy s moukou a vypracujeme těsto, které je trochu tuhší. Vypracované těsto bez nakynutí přemístíme do velkého mikroténového sáčku, který předtím uvnitř vymastíme olejem (aby se těsto nelepilo). Těsto můžeme ještě v sáčku propracovat. Uzavřený sáček s těstem dáme do lednice asi na dvě hodiny vykynout.

Nakynuté těsto vyklopíme na naolejovanou pracovní desku a rozdělíme na přibližně 20 stejne velkých kousků, které necháme chvíli nakynout. Na pánvi rozehřejeme olej. Kousky nakynutého těsta roztahujeme naolejovanýma rukama do tvarů langoše.

Langoše smažíme na rozpáleném oleji z obou stran. Hotové langoše potíráme s česnekovou směsí (česnek rozetřený se solí a olejem), posypeme nastrouhaným sýrem, kečupem a tatarkou podle chuti.

Zdroj: Vaření a pečení s radostí