Recept Pizza kuličky v rajčatové omáčce

Každý zná klasickou pizzu kulatého tvaru, ale tento recept je trochu obměněný. Pizzové kuličky v rajčatové omáčce, plněné klobáskou a mozzarelou, posypané strouhaným parmazánem.

SUROVINY

Těsto:

500 g polohrubá mouka

25 g droždí

1 lžička kr. cukr

300 ml mléka

2 lžičky sůl

50 g máslo

Rajčatová omáčka:

2 lžíce olivový olej

400 g sekané rajčata

1 lžička med

1/2 lžičky prášek do pečiva

1 stroužek česnek

špetka sůl

Dále budeme potřebovat:

1 lžíce olivový olej

1 lžička tymián nebo bazalka

300 g mozzarela

4 lžíce parmazán

30 ks suchý salám/klobása

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto si zpracujeme podle receptu tu. Připravené těsto si rozválíme na pomoučeném vále a nakrájíme si čtverce o rozměru 5×5 cm.
  2. Když máme nařezané těsto, na každý plátek si položíme suchý salám nebo klobásu a mozzarelu. Posypeme špetkou tymiánu nebo bazalky. Mozzarelu jsme si předem marinovali v olivovém oleji, do kterého jsme přidali sůl.
Příprava receptu Pizza kuličky v rajčatové omáčce, krok 1

3. Ze čtverců si vytvarujeme kuličky.

Příprava receptu Pizza kuličky v rajčatové omáčce, krok 2

4. Připravíme si rajčatovou omáčku. Na pánvi si rozpálíme olej, přidáme na drobno nasekaný česnek a přidáme nasekané rajčata (lze je dostat v různých hypermarketech nebo supermarketech). Nakonec přidáváme med, prášek do pečiva a povaříme cca 5 minut.

5. Kuličky si naskládáme na plech a zalijeme je rajčatovou omáčkou. Zakryjeme a necháme na teplém místě postát cca 30 minut.

Příprava receptu Pizza kuličky v rajčatové omáčce, krok 3

6. Následně je posypeme strouhaným parmazánem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 220 stupňů cca 40 minut. Hotové vyjmeme a necháme je odstát 10 minut. Dobrou chuť!

Zdroj: Coolinarika